Różne metody leczenia trądziku różowatego i młodzieńczego

Zdrowie i uroda

Różne metody leczenia trądziku różowatego i młodzieńczego

Opublikowane dnia2 stycznia 2018 0

Wiele osób boryka się z takimi problemami dermatologicznymi jak trądzik. Okazuje się, że jest to problem, który dotyczy nie tylko młodzieży, ale także osób dorosłych. Istnieje kilka postaci trądziku: młodzieńczy, różowaty i inne. Każdy z nich można jednak wyleczyć. Metod jest naprawdę sporo.

Laserowe oczyszczanie porów i niszczenie bakterii

leczenie trądziku szczecinNiektórzy decydują się początkowo na leczenie farmakologiczne. Dobrym rozwiązaniem może okazać się tu kwas azelainowy. Jest to kwas, który ma działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne. Kwas ten dostępny jest w wielu preparatach przeciwtrądzikowych. Czasem skóra ulega tak mocnemu stanowi zapalnemu, że konieczne jest zastosowanie antybiotyków. Lekarze przepisują najczęściej takie antybiotyki jak erytromycyna czy klindamycyna. Takie leczenie trądziku szczecin jest jednak leczeniem, które działa przez jakiś czas. Najskuteczniejsze okazują się być zabiegi, z których można skorzystać w salonach kosmetycznych lub salonach medycyny estetycznej. Mowa nie tylko o mikrodermabrazji czy mechanicznym oczyszczaniu skóry. Ostatnio w Polsce pojawiło się również laserowe leczenie trądziku. Metoda ta służy nawet do leczenia trądziku różowatego. Działanie lasera jest bardzo korzystne, bo prowadzi ono do oczyszczania skóry, a co najważniejsze – porów. Z porów usuwany jest nadmiar sebum. Dzięki temu w porach nie będą rozwijać się bakterie i nie będzie dochodzić do pojawienia się stanu zapalnego. Usunięte zostaną również tzw. bakterie P-acne z powierzchni skóry.

Należy skorzystać z takiej terapii szczególnie wtedy, kiedy inne metody nie pomagają. Laser zmniejsza aktywność gruczołów łojowych. Wpływ na zmiany skórne jest natychmiastowy, a efekty widoczne już po 24 godzinach. Pozapalne zmiany trądzikowe zostają rozjaśnione, a rumień trądzikowy ulega zredukowaniu.