Mechanik samochodowy, wymiana sprężyn – Kielce

Motoryzacja i transport

Mechanik samochodowy, wymiana sprężyn – Kielce

Opublikowane dnia10 maja 2018 0

Nikt z nas nie lubi jeździć po mechanikach, szczególnie z dwóch powodów: finansowych i naszego przyzwyczajenia do samochodu. Nierzadko zdarza się, że naprawy wymagają pozostawienia auta na jeden dzień czy też więcej. Ci co jeżdżą autem od lat i są dzięki temu niezależni – wiedzą o czym mówię. Różne są powody naszych wizyt u mechaników, czasem coś z wtryskami, czasem po prostu uszkodzony zbiornik  chłodnicy, ale nierzadko jest to wymiana sprężyn.

Wymieniamy sprężyny w Kielcach

wymiana sprężyn w kielcachCeny różnego rodzaju zabiegów mechanicznych są bardzo urozmaicone – biorąc pod uwagę całą Polskę. Jeśli mieszkach na Kielecczyźnie – to ten artykuł jest dla Ciebie. Wymiana sprężyn w Kielcach waha się mniej więcej od około 80-120 zł za każdą sprężynę (koszt zazwyczaj nie przekracza 100 zł.). Specjalistów jest wielu, warto przejrzeć fora internetowe celem wyszukania najlepszych opinii (aby nie przepłacać i niepotrzebnie drugi raz nie wracać). Sprężyny zawieszenia, tak jak inne układy – zużywają się na bieżąco, objawia się to stopniowym obniżaniem zawieszenia. Zdarza się jednak również, że dzieje się to drastycznie i spektakularnie! Czasami nie obejdzie się bez holowania. Jak można „wyczuć” znaczne zużycie sprężyn? Zazwyczaj zawieszenie staje się bardziej miękkie, jeśli zaś chodzi o sprężyny z przodu może się nawet zdarzyć, że poczujemy ocieranie się koła o nadkole.

Jedno jest pewne. Jeśli jeździsz autem dużo – od razu wyczujesz, że coś jest nie tak. Nie warto czekać z diagnozą do momentu aż staniemy na drodze z pękniętą sprężyną. Ja proponuję Ci szybciutko skorzystać np. z portalu dobrymechanik i zapisać się do dobrego specjalisty, który zdiagnozuje przyczynę naszego niepokoju podczas jazdy. Dzięki temu Twoje wydatki na mechaników na pewno będą niewielkie. Pamiętaj, lepiej zapobiegać niż… naprawiać.