Jak przeprowadzić pomiar drgań w firmie?

Usługi i przemysł

Jak przeprowadzić pomiar drgań w firmie?

Opublikowane dnia14 maja 2018 0

Jeśli planujemy rozbudowę naszej firmy o nowe hale gdzie znajdą się ciężkie maszyny emitujące bardzo silne drgania to warto zastanowić się nad tym aby przed oddaniem ich do normalnego użytku wykonać specjalne pomiary. Dlatego też warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług specjalistycznych firm zajmujących się ich wykonywaniem w bardzo dokładny sposób.

Odpowiednie pomiary – określenie siły drgań

pomiary drgańZanim uruchomimy nową halę w naszej firmie powinniśmy zadbać aby w jej wnętrzu zostały wykonane odpowiednie pomiary pozwalające na ustalenie tego czy dane maszyny nie spowodują niszczenia konstrukcji całej hali Takie specjalistyczne pomiary drgań są przeprowadzane przez firmy posiadające w tym zakresie bardzo duże doświadczenie dzięki czemu zostaną one wykonane z wysoką dokładnością. Po wybraniu jednej z nich jej pracownicy bardzo dokładnie zapoznają `się z terenem naszej firmy oraz rodzajem prac jakie są w niej prowadzone. Następnie za pomocą bardzo dokładnych i czułych urządzeń pomiarowych dzięki czemu ich wyniki mogą dać nam jasny obraz tego czy w danej hali będą mogły zostać ustawione maszyny. Po wykonaniu pomiaru otrzymamy specjalny raport zawierający wszelkie wytyczne na temat tego jak powinny zostać ustawione maszyny w danej hali. Koszt skorzystania z takiej usługi zależy od wielkości naszej firmy oraz tego w jakich jej miejscach planujemy ustawić potrzebne maszyny. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mieć pewność, że dany obiekt wytrzyma działanie ustawionych w nim maszyn.

Jak zatem widać planując wykonanie pomiaru drgać w naszej firmie warto skorzystać ze specjalistycznych usług tak aby mieć zapewniony jego jak najbardziej dokładny wynik. Opisane rozwiązanie pozwoli na precyzyjne określenie tego czy dana hala wytrzyma określoną siłę drgań emitowanych przez maszyny.