Idealne meble do eksponowania produktów w sklepie

Handel i zakupy

Idealne meble do eksponowania produktów w sklepie

Wybierając meble w systemie rurkowo-kulowym, warto pamiętać, że nadają się też one idealnie do sklepów odzieżowych. Tutaj potrzebne są meble, w których stelaż przybiera postać stojaka. Na tym właśnie stojaki zawieszone są wieszaki z ubraniami.

Meble stelażowe zabezpieczone gumowymi podkładkami

meble sklepowe producentStelaż może mieć formę stelaża podwójnego lub nawet piętrowego. W przypadku stelaża piętrowego możliwe jest zawieszanie partii ubrań jednych nad drugimi. Jest to na pewno sposób na zaoszczędzenie miejsca w sklepie odzieżowym – zwłaszcza wtedy, kiedy przestrzeń takiego sklepu nie jest zbyt duża. Praktycznym rozwiązaniem mogą być także półki, które montuje się pod wieszakiem. Takie półki służą zazwyczaj do eksponowania obuwia. Półki mogą być też zamontowane nad wieszakiem i wtedy służą do eksponowania torebek, kapeluszy. Każdy meble sklepowe producent zapewnia o tym, że jego meble są trwałe i będą służyć przez wiele lat. Wiele zależy tutaj od tego, z jakiego materiału wykonane są takie meble. Stelaże opierają się bardzo często na dość szerokiej podstawie. Dzięki temu są one stabilne. Czasami zdarza się, że konstrukcja stelażu jest po prostu przymocowana do ściany. Zawsze trzeba sprawdzić, jakie jest wykończenie rurek w systemie rurkowo-kulkowym. Wbrew pozorom jest to bardzo ważne, bo rurki w żaden sposób nie powinny zagrażać klientom. Nie mogą też być niebezpieczne dla produktów – zwłaszcza dla delikatnej odzieży. Stelaż powinien być zabezpieczony od dołu gumowymi podkładkami.

Jeśli nie chcemy uszkodzić podłogi w sklepie, to takie podkładki są po prostu podstawą wyposażenia. Jeśli chodzi o eksponowanie biżuterii czy też elementów dodatkowych garderoby, to tutaj najlepiej sprawdzają się szklane szafki. Czasem stosowane są również szafki wykończone lustrem. Pozwalają one na oglądanie przedmiotu z każdej strony.