Nauka montażu okien w szkole zawodowej

Budownictwo i remonty

Nauka montażu okien w szkole zawodowej

Opublikowane dnia29 lipca 2017 0

Po ukończeniu gimnazjum bardzo długo zastanawiałem się jaki zawód wybrać w przyszłości. Tak na prawdę nie wiedziałem co chcę robić. Jednak mój ojciec zajmował się różnymi wykończeniami i w ten sposób zarabiał na życie. Uznałem, że pójdę w jego ślady i udałem się do szkoły zawodowej.

Pokazywano nam jak się montuje okna w budynkach 

okna plastikowe bydgoszczTam sporo się uczyłem. Zajęcia teoretyczne musiałem połączyć z trudną praktyką. Na szczęście nie było tak źle i ze wszystkim jakoś musiałem dać sobie radę. Ostatnio w ramach praktyk udaliśmy się do pewnej firmy na terenie naszego miasta. Tam miły pan pokazywał nam jak montować okna plastikowe bydgoszcz. To nie było proste zadanie, ponieważ wbrew pozorom okien nie montowało się tak łatwo. Nasze zajęcia dotyczyły również sposobu sprawdzania szczelności oraz ich wymiany. Tak na prawdę to były podstawowe rzeczy o które prosi klient. Byłem zadowolony z formy przeprowadzania zajęć, ponieważ była w pełni dostosowana do poziomu wiedzy uczniów. Na dodatek każdy mógł sam wykonać pewne czynność pod nadzorem osoby, która się na tym zna. Tak na prawdę w ten sposób się uczyliśmy. Okna zajęły nam aż trzy dni zajęć praktycznych. Były trudną sztuką. Na szczęście wizyta w porządnej firmie na terenie Bydgoszczy wiele nauczyła wszystkich z mojej klasy. Sam co jakiś czas wracam do wiedzy, która była mi dostępna i ją powtarzam. To jest bardzo ważne, ponieważ każdy uczeń na końcu będzie miał egzamin i trzeba go zdać.

Oczywiście każdy się solidnie do niego przygotowywał. Oczywiście montaż okien w domkach jednorodzinnych mógł być jednym z zadań na egzaminie zawodowym. Na szczęście dzięki takiemu przygotowaniu nie bałem się tego zagadnienia. Tą sztukę miałem w pełni opanowaną i wiedziałem jak zajmować się takimi elementami.